trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Strona rodzinna Kantorków, Rubinów, Śniegułów. Zapraszamy! Image and video hosting by TinyPic
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Warto wiedzieć...

Wciąż mało wiem...

W ostatnim czasie dowiedziałem się trochę o powiązaniach rodzinnych Kantorków z innymi rodzinami. Jak już wcześniej pisałem, Piotr Kantorek poznał Wandę Rubin już na Ziemiach Odzyskanych i tu wzięli ślub. Na początku lat 50-tych zamieszkali na krótko w Dąbrówce w gm. Kargowa, a potem w m. Chwalim w tej samej gminie. Tam mieszkał jego brat Piotra-Jan.

Oto fragmenty wspomnień Sabiny Olichwer z Chwalimia:

"Sabina Olichwer wyszła za mąż za Jana Kantorka, ale ponieważ  mieli tylko ślub kościelny, pozostała przy nazwisku panieńskim. Urodziła się 23.06.1932 roku w Berezie Kartuskiej na Polesiu. Jej mama Anna Olichwer była z domu Towpik. Ojciec- Kazimierz Olichwer zmarł w 1936 roku na cukrzycę. Matka została z trójką dzieci- Wacławem ( mieszka w Chwalimiu), Antoniną ( po mężu Kutnik) i Sabiną.

W 1950 roku wyszłam za mąż za jana Kantorka, który był krawcem z zawodu. Mąż zamieszkiwał ze mną, dostaliśmy od mamy jeden pokoik, a kuchnię mieliśmy q piwnicy. W 1952 roku urodziła się córka Teresa, w 1953- Marysia. We czwórkę mieszkaliśmy w malutkim pokoiku. Gdy siostra Antonina wyszła za mąż to szwagier wprowadził się do nas i zajął gospodarstwem.

(cdn.)

 


Komentarze:


Imię:

Treść komentarza:

Wybierz swój avatar:

Anonim Pan Pani Chłopiec Dziewczynka Geek Żartowniś Luzak Złośnik Zagubiony

Przepisz kod:


Dodaj komentarz

Create your own banner at mybannermaker.com!
Copy this code to your website to display this banner!